Važme si prarodičů, jsou naším pokladem

Babička dědeček a někdy možná ještě dál. Já ještě a to díky bohu, mám dvě babičky, dědečky jsem bohužel nepoznal. A právě dnes jsem navštívil babičku z mamčiny strany. Setkání je pro mě vždy něčím zvláštní a proto říkám, že prarodiče jsou naším pokladem, mým tedy určitě.

U babičky jsem jako dítě trávil hodně času. Každé léto několik týdnů na prázdninách, jako malý prcek co druhý víkend na noc, to byla moje tradice. Vzpomínám si, jak mi babička četla pohádky ze starých knížek a na to, jak jsem si hrával se starými novinami a prázdnou flaškou od minerálky. Společně s bratrem a bratranci jsme dělávali soutěže, kdo dřív naplní dvoulitrovou petku natrhanými kusy novin. Kdo vyhrával, to nevím, ale babička vždy se zájmem sledovala a dodávala další a další noviny. 🙂

I teď chodím za babičkou moc rád, vždycky, když za ní přijdu, donese na stůl oplatky, teta udělá kávu a povídáme si. Dnes to bylo, mimo jiné, o jejím jméně a pranostice, která se k jejímu jménu váže. Markéta, hodila srp do žita. Věděli jste, že svatá Markéta slavila svátek kromě 13. července i 10. června? Dnes již v kalendáři 10. června jméno Markéta nenajdeme, ale za babiččiného mládí, počítám tak do roku 1980 to tak bylo, ale znalejší mě možná opraví v komentářích.

Vždycky, když za babičkou zajdu, dovím se něco nového a až tu babička jednou nebude, budu mít opravdu na co vzpomínat. A budou to krásné vzpomínky. Všechny vzpomínky na babičku mám krásné, v mé nové básnické sbírce, která vyjde pravděpodobně koncem tohoto roku najdete o mé babičce básničku.

Moje druhá babička, Františka, je o mnoho starší, než babička Markéta. TA si ráda povídá o starých zlatých časech, telenovelách a její bývalé práci, její příběhy by vyšly na víc, jak jeden román a určitě by se jednalo o populární knihy, ale jako audio kniha by to bylo ještě lepší, babička totiž umí vyprávět s obrovským nadšením a citem, dokáže udržet pozornost velmi dlouho, někdy i několik hodin.

Fajn den,
Pavel

Reklama pod článkem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook Messenger
%d bloggers like this: