Trance music není jen o tuc, tuc, tuc

Mnoho lidí se domnívá, že Trance je jen o tuc, tuc, tuc a dlouhé melodii o jednom tónu a dvou akordech. Ve skutečnosti je Trance natolik rozmanitý hudební styl, že se podle mého názoru nedá přesně říct o čem Trance je, ale o čem trance může být.

Já osobně mám rád takový Trance, který se skládá z příběhu. Takový Trance má jednoduchý začátek, rozmanitou střední část a volný konec, který už jen dopoví, jak to vlastně celé dopadne. Pojďme se spolu zaposlouchat do některých skladeb a ukázat si, jak rozmanitý tento hudební styl je.

♫ Beautiful Trance March 2014 / Mix #6 / Paradise

Tento kus je jedním z příkladů, jak může takový Trance vypadat. Z počátku místy možná až nic neříkající, ale zároveň velmi rozmanitá melodie, která se postupně mění v jeden celek seskládaný s jednotlivých dílků.

přehrát na Youtube

Driftmoon vs Thomas Coastline and Susana – Time To Say Goodbye (Official Trancefusion Anthem)

Hudba zpravidla vyjadřuje nějaký příběh, má děj. Tato skladba je příkladem toho, jak lze takový děj vyjádřit, zejména použité hudební nástroje, postupy a zpěv, krásně zapadající do celé koncepce tvoří tento krásný hudební zážitek.

přehrát na Youtube.com

Armin van Buuren feat. Trevor Guthrie – This Is What It Feels Like (Official Music Video)

V jednoduchosti není jen síla, ale také krása. Někdy se stačí držet zavedených postupů a může vzniknout překrásný hudební kus. A. v. Buuren patří mezi mé oblíbené DJ, hlavně v oblasti A state of Trance.

přehrát na Youtube

Armin van Buuren – A State Of Trance Episode 606

Vše co jsem napsal výše si můžete ověřit poslechem tohoto setu od A. v. Buurena.

přehrát na Youtube

Věřím, že Trance music bude ještě dlouho mít svým posluchačům co nabídnout. Možností, jak vytvořit kvalitní Trance je opravdu hodně. A pokud jednou dojde k tomu, že už budou všechny možnosti vyčerpané, zůstane tu množství skladeb, na které se určitě jen tak nezapomene.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook Messenger
%d bloggers like this: