Top 5 aplikací, bez kterých by můj Mac nebyl tím pomocníkem, jakým dnes je

V následujícím článku vám představím svých top 5 aplikací, bez kterých by můj Mac nebyl tím správným Macem. Čtečku obrazovky pro nevidomé zde představovat nemusím, protože ta je neodmyslitelnou součástí pro vše, co na počítači mohu dělat.


Logic Pro

Vzhledem k tomu, že je hudební kompozice tím, co mě naplňuje, je tento daw software tím prvním, co si do Macu instaluji, tedy samozřejmě po jeho nakonfigurování. Za svůj život mi pod prsty prošlo mnoho aplikací pro hudebníky, avšak Logic Pro je ten, kterému zůstávám věrný. Oproti ostatním aplikacím je opravdu velmi jednoduchý a jeho cena je na to, co dokáže, opravdu slušná.

Prohlédnout na AppStore

Marsedit

Opravdu velmi jednoduchá aplikace na správu blogů, jako je i tento. Můžete zde jak psát články, tak spravovat kategorie a některá nastavení blogu.

Prohlédnout na AppStore

Transmit 5

Občas se stane, že potřebuji nahrát nějaký větší soubor na webové stránky, které mám pod palcem. K tomu mi slouží aplikace Transmit, kterou považuji za nejlepšího klienta a to nejen pro protokol FTP a SFTP. Výčet jeho funkcí je až neuvěřitelný a narozdíl od jiných klientů je plně přístupný pro nevidomé.

Prohlédnout na AppStore

ReadKit: Read Later and RSS

Mnozí dnes považují RSS za přežitek, jiní, například já, jsou líní brouzdat po internetu a chtějí mít své oblíbené portály na jednom místě. Tou aplikací, která se mi nejvíce osvědčila je právě ReadKit: Read Later and RSS. Mám v ní všechny své oblíbené portály, které tento kanál podporují, články se mi řadí od nejnovějších a navíc se mi seskupují dle dnů, což opravdu oceňuji a hlavně, neotravují mě žádné reklamy.

Prohlédnout na AppStore

Amadeus Pro – Audio waveform editor / sound and voice recorder for macOS X

Možná si říkáte, že když mám takový software, jakým je Logic Pro, tak další zvukový editor přece netřeba! Jenže jsou věci, na které je jednodužší použít právě Amadeus. Příkladem může být již hotový zvukový soubor, u kterého chcete třeba jen něco vystřihnout, nebo doupravit nějaké efekty.

Prohlédnout na domovské stránce vývojáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook Messenger
%d bloggers like this: