Tak to bych chtěl zkusit

Většinou se nestává, že bych si pouštěl televizi. Dnes jsem to ale z dlouhé chvíle udělal. Náhodou jsem narazil na pořad Bořiči mýtů a přišlo mi to velice zajímavé. Co mě zaujalo nejvíce?

Kromě jiných mýtů, pokoušeli se bořiči zbořit tento mýtus. V Helsinkách prý policie zastavila auto, které šněrovalo silnici. Domnívali se, že řidič je opilý. Jakým překvapením pro ně bylo, když řidič vypověděl, že jeho kamarád se tak opil, že nemohl usednout za volant a tak požádal jeho, svého slepého kamaráda, aby ho odvezl domů.
Test probíhal dvakrát. Jednou se snažili dokázat, že když má slepec střízlivého navigátora, může zdárně řídit vůz. Netuším, za jakých podmínek se jízda uskutečnila, nicméně dojeli zdárně. Nutno ještě říct, že navigátor seděl za řidičem, aby mu nesahal na řízení. Poté se vrhli na druhý test. Navigátor se opil a jízda začala znova. A jak dopadla? V celku dobře, jen dvakrát musel zasáhnout pomocný instruktor, nebo alespoň tuším, že instruktor, protože to nebylo zřejmé, ale také dojeli.
Přiznám se, že tohle bych si chtěl někdy taky zkusit, samozřejmě pod dohledem všech bezpečnostních složek a klidně bych zkusil oba testy. Jen by to musel být vůz s automatickou převodovkou, protože dodnes nechápu logiku v řadící páce. Vím, že se s ní nějak podivně šolichá, ale jaký je v tom smysl, to jsem zatím ještě nepochopil. V testu byly zatáčky i překážky na dráze, asi bych se opravdu pořádně vyřádil.

Facebook Messenger
%d bloggers like this: