Filmová hudba je prostě krásná

Jsem milovník kvalitní filmové hudby. Ale když jsem slyšel úvodní melodii k dokumentárnímu seriálu Zázračná planeta 2, zůstal jsem jako opařený. Ta hudba ve mně cosi zanechala. Dlouho jsem pátral, zda existuje celý soundtrack k tomuto seriálu a měl jsem štěstí, našel jsem a jsem okouzlen dvojnásobně, posuďte sami a poslechněte si tu krásu, za kterou stojí Hans Zimmer, jeden z nejuznávanějších tvůrců filmové hudby. Zatímco v seriálu uslyšíme jen velmi malou část, zde je vše v celé své nádheře a opravdu smekám. Kromě pana Zimmera se na hudbě k tomuto úžasnému seriálu podíleli ještě Jasha Klebe a Jacob Shea. Přeji příjemný poslech.

Boření mýtů o handicapovaných

Sledujete-li Facebook, jistě jste již viděli, nebo od někoho slyšeli o portále, který s pomocí zrakově postižených redaktorů boří mýty o postižených lidech. Za vším stojí můj spolužák Karel Giebisch, kterého jste mohli vidět i v televizi v pořadu víkend. Jeho myšlenka a vize je výjimečná a jistě bude i úspěšná. Orientuje se totiž především na využití kompenzačních pomůcek v běžném životě. Předvádí kompenzační pomůcky, jak fungují, jak se používají a jak usnadňují život. Já sám se také snažím o boření mýtů. Bohužel nejsem tak dobrý, ba ani tak kreativní, jako můj spolužák a jdu na to jiným způsobem, prostřednictvím umění. A že to zrovna není jednoduché. Vydal jsem se totiž uměleckým stylem, který se dnes tak nějak už nenosí. Ať už je to poezie, či hudební tvorba. A proč?

Pokračovat ve čtení “Boření mýtů o handicapovaných”

Ekniha S nádechem pozitiva je venku

Milí čtenáři,
je mi velkou ctí oznámit vám, že nakladatelství Jiné knihy právě vydalo a to tentokrát přímo pod svojí hlavičkou moji v pořadí již třetí knížku S nádechem pozitiva. Jak již název napovídá, knížka se liší úplně ve všem, co jste si již mohli z mé tvůrčí múzy přečíst. Najdete v ní básničky hravé, veselé, lehce erotické, věnované, ale hlavně s nádechem pozitiva, žádné smutnění. Všem vám popřeji hezké počtení a budu se těšit u některé z dalších knih.

Rok nám pomalu končí

Toto uteklo. Je to jako včera, kdy končil loňský rok a je to tu zas. Starý rok je pomalu pryč a ten nový nedočkavě klepe na dveře. Všem vám přeji vykročení do toho roku 2020 pravou nohou, aby se vám všem dařilo a hlavně, ať jsme všichni zdraví. I v roce 2020 se můžete těšit na nové články a mnoho nových věcí. Děkuji, že sledujete mé webové stránky a v roce 2020 opět naviděnou.

Nová rubrika IT

Vážení a milí,
dnešním dnem na svých webových stránkách zpouštím novou rubriku s názvem IT. Co v ní najdete? Vše, co se týče počítačů, telefonů, tabletů a dalších vychytávek z pohledu nevidomého člověka, ale také doporučení na různý užitečný software, tak snad si v rubrice IT najdete to své.

Firmy podporující homeOffice prosba o sdílení

Vážení a milí
asi před měsícem proběhla v magazínu Víkend na tv Nova reportáž o tzv. HomeOffice (práci z domova). Součástí reportáže byla i ukázka několika firem, které HomeOffice podporují. Bohužel, televize Nova magazín Víkend neopatřuje komentářem pro nevidomé, takže jsem se z reportáže nedověděl název ani jedné firmy. Pokud jste někdo tuto reportáž viděl, prosím, ozvěte se mi a vás ostatní moc prosím o sdílení tohoto článku na sociální sítě.

S velkým díky,
Pavel

Když si chci přečíst papíru list

Když jsem dostal svůj první počítač se skenerem, měl jsem opravdu radost. Možnost číst si stejné knihy jako brácha pro mě byla naprosto úžasná. Pamatuji si, že jsem skenoval celou řadu knih i knížek. Od té doby však uplynulo již 14 let a jsou situace, kdy skener nevyhovuje. Zejména svojí nepřenositelností. Naštěstí ale máme chytré telefony.

Pokračovat ve čtení “Když si chci přečíst papíru list”