Ekniha S nádechem pozitiva je venku

Milí čtenáři,
je mi velkou ctí oznámit vám, že nakladatelství Jiné knihy právě vydalo a to tentokrát přímo pod svojí hlavičkou moji v pořadí již třetí knížku S nádechem pozitiva. Jak již název napovídá, knížka se liší úplně ve všem, co jste si již mohli z mé tvůrčí múzy přečíst. Najdete v ní básničky hravé, veselé, lehce erotické, věnované, ale hlavně s nádechem pozitiva, žádné smutnění. Všem vám popřeji hezké počtení a budu se těšit u některé z dalších knih.

Rok nám pomalu končí

Toto uteklo. Je to jako včera, kdy končil loňský rok a je to tu zas. Starý rok je pomalu pryč a ten nový nedočkavě klepe na dveře. Všem vám přeji vykročení do toho roku 2020 pravou nohou, aby se vám všem dařilo a hlavně, ať jsme všichni zdraví. I v roce 2020 se můžete těšit na nové články a mnoho nových věcí. Děkuji, že sledujete mé webové stránky a v roce 2020 opět naviděnou.

Nová rubrika IT

Vážení a milí,
dnešním dnem na svých webových stránkách zpouštím novou rubriku s názvem IT. Co v ní najdete? Vše, co se týče počítačů, telefonů, tabletů a dalších vychytávek z pohledu nevidomého člověka, ale také doporučení na různý užitečný software, tak snad si v rubrice IT najdete to své.

Firmy podporující homeOffice prosba o sdílení

Vážení a milí
asi před měsícem proběhla v magazínu Víkend na tv Nova reportáž o tzv. HomeOffice (práci z domova). Součástí reportáže byla i ukázka několika firem, které HomeOffice podporují. Bohužel, televize Nova magazín Víkend neopatřuje komentářem pro nevidomé, takže jsem se z reportáže nedověděl název ani jedné firmy. Pokud jste někdo tuto reportáž viděl, prosím, ozvěte se mi a vás ostatní moc prosím o sdílení tohoto článku na sociální sítě.

S velkým díky,
Pavel

Když si chci přečíst papíru list

Když jsem dostal svůj první počítač se skenerem, měl jsem opravdu radost. Možnost číst si stejné knihy jako brácha pro mě byla naprosto úžasná. Pamatuji si, že jsem skenoval celou řadu knih i knížek. Od té doby však uplynulo již 14 let a jsou situace, kdy skener nevyhovuje. Zejména svojí nepřenositelností. Naštěstí ale máme chytré telefony.

Pokračovat ve čtení “Když si chci přečíst papíru list”

Když kompenzační pomůcka nemůže pomoci, ale ona by přitom tak chtěla

Někdy to tak prostě je. Můžete mít sebelepší kompenzační pomůcku, která dokáže v mnoha případech opravdu velice usnadnit život. Narazil jsem ale na případ, kdy je sebelepší pomůcka naprosto k ničemu a je to celkem k zamyšlení.

Pokračovat ve čtení “Když kompenzační pomůcka nemůže pomoci, ale ona by přitom tak chtěla”

Představení portálu Bitcoin pro každého

Bitcoin, Bitcoin, Bitcoin. Tolikrát se o něm píše, co to ale je? Jak to používat a jde to vůbec? Ano jde. A co spoření? Ano, už i spoření v BTC je možné, sám jsem jej začal využívat. Ale jak začít? Právě to vám představí portál Bitcoin pro každého, na který se dostanete přímo z mých osobních stránek a nebo rovnou kliknutím na adresu http://btc.pvlcek.cz. Portál se bude nadále rozšiřovat a doplňovat tak, aby vše bylo stále aktuální.