Rubriky
Bloguji

Proč jsem spojován s J. Wolkerem

Velmi dlouho jsem si marně lámal hlavu nad tím, proč mě někteří lidé v mém okolí spojují s Jiřím Wolkerem. Pravděpodobně se mi podařilo zjistit, proč.

Velmi dlouhou dobu jsem si nad tím lámal hlavu. „Proč mě spojují právě s tímto spisovatelem?“, říkal jsem si neustále. Přiznám se, že jsem nebyl příliš obeznámen s dílem J. Wolkera a to byl zřejmě důvod mého lámání si hlavy.
Poměrně nedávno se ke mně dostala jeho kompletní básnická sbírka a já se s chutí pustil do čtení. Věděl jsem z doslechu, že to nebude žádný med a on nebyl. Po přečtení balady o námořníku a části sbírky Host do domu a po následném porovnání některých svých básní mi bylo již vše jasné, nebo při nejmenším alespoň to, proč jsou mé literární výplody srovnávány právě s tímto spisovatelem. Jen jedno mi ještě stále vrtá hlavou. „Ty skončíš jako Wolker.“, řekl mi kdosi kdysi. Ale co tím mohl myslet? Vždyť Wolker přece zemřel na tuberkulózu a ta se přece u nás nevyskytuje a navíc se proti ní i očkuje. Zdá se, že tato záhada mi zůstane navždy neodkryta. A co vy? Také si myslíte, že píši podobně jako J. K. Wolker?

Věděli jste?

Jiří Wolker se učil hrát na housle, klavír a některé své oblíbené básně zhudebňoval. Kromě básní psal také povídky a pohádky. Byl nadaný i výtvarně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook Messenger
%d bloggers like this: