Monetizace (zpeněžení) webu

Provoz webových stránek, jako jsou ty moje není zdarma a proto jsem se rozhodl svůj web takzvaně monetizovat. Co se mi osvědčilo?

Ze začátku jsem používal reklamní systém Adsense, avšak po čase mi web tato služba blokovala, bez rozumného udání důvodu. Začal jsem tedy pátrat, jak si na provoz webových stránek alespoň nějak vydělat a narazil jsem na společnost Etarget, u které jsem již řadu let. A jelikož mám díky svým příspěvkům velmi dobrou návštěvnost, což mě opravdu těší, jsem schopen si vydělat akorát na provoz webu, cca 2 000, Kč za rok, což mi pokryje všechny náklady spojené s provozem.

Dát ale na svůj web reklamu nestačí. Důležitá je návštěvnost a zde se krásně hodí přísloví, že bez práce nejsou koláče. Nebudete-li mít totiž návštěvnost, nebudete mít ani provizi ani za zobrazení, ale ani za kliknutí na reklamu. Proto se snažím pravidelně na web psát, abych si návštěvnost zachoval, neb kde není nic nového, tam se lidi nevrací a já chci, aby se na můj web vracel každý, obsahu je tu více než dost. A když už jsme u toho, používáte-li reklamní blokátor, udělte, prosím, mému webu výjimku, děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook Messenger
%d bloggers like this: