Lidé nebo roboti?

Někdy si tak říkám, kam až může zajít lidská fantazie a co může být ještě reálné. A čím víc jsem starší, tím víc zjišťuji, že to, co jsem ještě nedávno považoval za naprosto nemožné, bude brzy běžné…

Dnes ráno jsem četl článek o robotické ženě, kterou vyvinula společnost Toshiba. A jak to tak vypadá, nejde jen o nějakého robůtka, který za vás umyje nádobí, nebo utře prach. Tahle prý umí dokonce i zpívat, pracovat s mimikou a mnohem víc. Na tom by asi ještě nebylo nic až tak špatného, čeho se ale osobně obávám je její využití. Já vím, možná si řeknete: „Mladej kluk, bude mu dva a dvacet, ten přece musí být z takovýchto věcí nadšený ne?“, jenže… Dovedete si představit, že přijdete někde na recepci a místo vlídného ženského úsměvu na vás promluví robotický ženský hlas, se kterým se budete muset nějak domluvit? Ne, opravdu mě nechytá fantaz, toto se plánuje už v roce 2020 a to je za chvíli.
Při té příležitosti mě napadá myšlenka. Lidé, nebo roboti? K čemu vlastně lidé, nebo co budou lidé na tom našem světě dělat, když v recepci bude sedět robot, v nemocnicích bude robot, jako poradce nám bude sloužit robot. Ne, tohle si prostě představit nedokážu. Na svůj věk jsem prostě asi ještě z moc staré školy a sebelepší robot ve mně nevzbudí důvěru.

Zdroje

http://mobilizujeme.cz/clanky/zena-do-zivota-androidka-chihiraaico-toho-umi-opravdu-hodne/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook Messenger
%d bloggers like this: