Kdo jsem?

Kdo vlastně jsem?

Jmenuji se Pavel Vlček. Narodil jsem se v Prostějově v dubnu roku 1993, tedy o dva měsíce dříve než jsem měl, takže jsem za svoji předčasnou zvědavost zaplatil takovou malou, ale pro mě zcela bezvýznamnou daň. Jsem prakticky nevidomý. Vystudoval jsem základní školu profesora Václava Vejdovského, toho času ještě škola sídlila v Litovli. Od školních let až do současnosti se věnuji hře na klavír, akordeon, zobcovou flétnu a také zpěvu. Konzervatoř v Praze, na kterou jsem nastoupil v oboru akordeon, jsem bohužel ze zdravotních důvodů nedokončil. V současné době žiji ve městě Český Těšín.

Mezi mé největší zájmy patří přátelé a kamarádi, hudba, tvůrčí psaní, recitace a počítače. V roce 2012 jsem absolvoval emailový kurz tvůrčího psaní Jak napsat knihu, nicméně se věnuji především psaní poezie a publikaci recenzí ve svých dalších projektech.

Žiji sice s handicapem, ale i tak si užívám svůj život naplno. Chodím na procházky, nakupovat, umím číst i psát braillovým písmem a zrak mi vůbec neschází. Žiji tak jak žiji a ač se někomu může zdát, že život ve tmě musí být hrozný, šílený a kdo ví jaký ještě, není tomu tak.


Ocenění

Několikrát se mi podařilo vybojovat první místo v recitačních soutěžích, které pořádala základní škola. V letech 2004 – 2006 jsem sbíral ocenění v soutěži Bílé hole, v posledním ročníku jsem získal cenu multi instrumentalista.


Technika

Bez určitých kompenzačních pomůcek by to nešlo. Doby, kdy byly počítače úplně zapovězené handicapovaným lidem jsou naštěstí již pár desítek let minulostí a tak i já se řadím mezi přítele internetu, sociálních sítí, emailu a dalších pro každého uživatele it běžných věcí. A nepotřebuji k tomu žádný speciální program pro nevidomé, až na ten jeden hlavní a tím je odečítač obrazovky, který mi čte, co je na monitoru počítače. Součástí takového programu je hlasový výstup, který obsah přečtený odečítačem obrazovky interpretuje. S odečítačem obrazovky pak mohu používat všechny vám známé počítačové programy.

Co je to kompenzační pomůcka?

Více informací…


Další koníčky

Mezi mé další koníčky patří imitace známých osobností, zejména pak Miloše Zemana, Felixe Holzmanna a dalších. V neposlední řadě se věnuji jednoduchému programování. Některé aplikace si můžete stáhnout přímo na těchto stránkách.


Externí odkazy

Základní škola profesora V. Vejdovského
Konzervatoř a střední škola pro zrakově postižené J. Deyla
Jak napsat knihu


Kontakt

Více informací…

ičo: 04619471, nejsem plátce dph.


Sociální sítě a média

Kanál na SoundCloud
Facebook
Twitter

Facebook Messenger
%d bloggers like this: