Jak to vlastně všechno začalo – dopis čtenářům

za počátek mého zájmu o umění a kreativitu vůbec považuji rok 2001, kdy jsem dostal nabídku chodit na hodinu klavíru u paní učitelky Kostkové, na kterou nikdy nezapomenu. Dala mi ten nejlepší začátek a díky tomu jsem se rozhodl v klavíru studijně pokračovat dalších 12 let a nadále se mu aktivně věnuji i nyní.

Za počátky mé literární tvorby považuji období druhého stupně na základní škole, kdy jsem napsal svoji první povídku o tajemném chemickém pokusu a následně komedii o třech modelkách, dále pak román o dívce ze třetí ulice. Bohužel, nic z toho se mi již nedochovalo a právě tato dílka považuji za svá nejpropracovanější a nejčtivější. Možná se ptáte, čím to. Odpověď je velmi jednoduchá. Bylo to prostě dětské. Dítě vám většinou nebude psát o nesrovnalostech ve své osobnosti, ani obchodnické balady.
Vzpomenu-li si na příběh o třech modelkách, ach, jak ten byl krásně dětský. Pár školaček se chtělo stát modelkami. A i skrze nejrůznější úskalí typu nesouhlas rodičů a špatných známek ve škole se jim to nakonec i podařilo.
Dívka ze třetí ulice již tolik dětská nebyla. Příběh začínal tak, že mladý lyžař našel v hluboké závěji dívku, zachránil jí život a během jejího zotavování spolu prožívali všemožná dobrodružství.
To vše se ale někde zastavilo. Někdy se sám sebe ptám, proč je moje tvorba taková, no, jakoby mi ji napovídal duch dnešní doby, takový ten šotek kruté reality světa či co, nevím. Rád bych napsal něco čtivého a veselého, jenže ze statistik vím, že to lidi nečtou. Proč se třeba Anděl na Zemi čte a Obchodnická nikoli, nebo proč se album Pianičky u nás neposlouchá a nestahuje, ale v USA a v zahraničí to doslova a do písmene žerou. Tak jsou dvě možnosti. Buď mám malou propagaci a o mém snažení ví jen velmi málo lidí a nebo dělám něco špatně. Je-li to to druhé, je tu přece možnost mě kontaktovat a vyjádřit se, jenže se mnou komunikují jeden až dva lidé a zatím vždy kladně. A nebít propagace na Facebooku za 290, Kč na pět dnů, tak ti lidé ani neví, že existuji. A pomoc s propagací mimo internet? Navzdory snažení, zatím žádná, ale kdo ví, možná chci moc, co já vím. Proto všechny prosím o sdílení, nepožaduji peníze, nikde nemám napsáno, že mi někdo musí platit, ale pokud je tu možnost sdílení, prosím o ni.


Lepší dny všem přeje,
Vlček Pavel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook Messenger
%d bloggers like this: