Já a sport

Ani mě sport neminul. Jako žák základní školy jsem jako všichni ostatní musel podstoupit ten předmět, kterému všichni říkáme tělocvik. Ne, že by mě to nějak extra bavilo, ale byl to školní předmět, tak jsem cvičil.

Asi v sedmé třídě mě začal bavit běh. Nevadilo mi běžet ani 600, ani 1200 metrů, ale nejvíc mě bavila šedesátka. Nevím už ve které třídě to bylo, ale zúčastnil jsem se jednou sportovních her a to právě v disciplíně běhu na 60 metrů. Ani už si bohužel nevzpomínám kde se konaly, jen na ty dřevěné chatičky, kam nás ubytovali si pamatuji, ty byly moc hezké, všechno tam krásně vonělo dřevem a ráno nádherně zpívali ptáci. Okolí bylo poseté jen trávou, moc se mi tam líbilo.

Po základní škole, když jsem se dostal na konzervatoř mě neminul tělocvik ani tam. Jenže s tím, který jsem doposud znal se to nedalo srovnat. Nároky byly mnohem větší a cvičilo se zejména na posilovacích strojích. A to mě moc nebralo.

Ve druháku jsem se stal fanouškem mistrovství světa v ledním hokeji a to mi zůstalo. Každý rok se snažím pravidelně sledovat všechny hokejové zápasy. Dost lidí se mě ptá, jak se na to můžu koukat, když z toho moc nemám. Pravda, asi jsem o mnoho věcí ochuzen, ale v televizi mají zápasy ozvučené tak, že je slyšet pohyb hráčů na ledě. Ano, kdyby tento pohyb hráčů byl nazvučený ve stereo tak, jak jsou nazvučené tribuny při fotbalovém Euro 2016, byl by to větší požitek, ale celou situaci vyvažují komentátoři a to dokonale. Takže mi stačilo nastudovat si pravidla a tak zhruba vím, co se na ledě děje.

Hokej mě baví víc než fotbal, ale koukám i na české zápasy na Euru 2016, avšak hokej mě láká víc. Někdy bych si chtěl zkusit stát se na malý okamžik hokejistou. Vyzkoušet si jízdu po ledě, poslat puk do brány, udělat pár těch slavných kliček, které mohou pěkně zamíchat zápasem a hlavně si ujasnit, jaké čáry jsou na hřišti a kde jsou. Tím by se moje představa o hokeji maximálně přiblížila skutečnosti a mé prožitky ze sledování hokejových zápasů by tak byly ještě více reálnější.

Fajn den přeje,
P. V.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook Messenger
%d bloggers like this: