A prázdniny jsou opět tu. A jsou jiné, než bývaly dřív?

Včera vysvědčení, dnes vytoužené prázdniny, jistě mluvím za všechny školáky. Já už mohu mluvit o škole a prázdninách jen v čase minulém a vzpomínat. A tak trochu nostalgicky vzpomínám. Přijde mi totiž, že v době mých prázdnin, tj léta 2001 až 2009 (na základce) bylo něco jinak. Co jsme dělali my a co dělají dnešní mladí?

V té době jsem byl vesnické dítě a na prázdniny jsem se opravdu těšil. Jediné, co mě na škole opravdu bavilo byla první třída. Učil jsem se sice dobře, ale že bych školu nějak zvlášť miloval, to se říct nedá. A když přišly prázdniny, to byla věc.

Po řadu let jsme se každé léto scházeli s bratranci a kamarádkami. Hrálo se plno her, například Hra větičky, schovka, městečko Palarmo a nebo naše oblíbené zpívání u piána. Brácha začal později chodit na ryby, narodil se druhý brácha, to byly časy.

A jak probíhají prázdniny dnes? Vlivem moderních technologií jinak. Proč se scházet venku, když máme ty sociální sítě, proč hrát společenské hry, když můžeme být online? V podstatě je to opravdu velmi smutné, ale je to moje osobní zkušenost. Je pravda, že i dnes se mladí schází, vyjedou si na kole, ale přijde mi, že je to čím dál méně. Je tedy otázka, co s námi všemi ta moderní technologie v budoucnu provede. No, uvidíme, virtuální realita. Jistě jste to již někdy slyšeli, přestává být tak úplně virtuální realitou. Virtuální realita se stává reálnou, reálná virtuální, nepřijde vám? Mně někdy ano.

Mějte se fajn,
Pavel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook Messenger
%d bloggers like this: