Boj s úřadem – jak jsem podal žádost a jak bylo rozhodnuto

V únoru jsem podal na úřad práce a sociálních věcí Český Těšín žádost o příspěvek na zvláštní pomůcku „multifunkční elektronická multifunkční pomůcka“, skládající se z komponenty iPhone XS Max 256, Gb. K žádosti jsem doložil všechny potřebné dokumenty, včetně odůvodnění, proč zrovna tuto a ne levnější variantu.

V květnu mě čekal šok. Dorazilo mi rozhodnutí, nad kterým si lámu hlavu ještě dnes. Úřad práce ČT provedl průzkum trhu a zjistil, že existuje levnější varianta iPhone XR a to již za 17 400, Kč a přiznal mi 90% z částky právě na tuto pomůcku. Takto levný iPhone dodává, cituji z rozhodnutí: „nejmenovaná firma“, což se mi opravdu nepozdává, i kdyby mi přispěli jen na iPhone XR, tak ten Apple prodává od 22 490 Kč a žádný z oficiálních prodejců nového iPhone XR nesmí jít pod tuto cenovou hranici (zdroj. Podal jsem tedy odvolání, které jsem zaslal také na generální ředitelství úřadu práce a nyní čekám na vyjádření, kterého se mohu dočkat až po jednom roce.

Nyní se ke mně ale doneslo, že o tu stejnou pomůcku, tedy iPhone XS Max žádal další člověk, jen v jiném kraji a ještě s dodatečnými placenými aplikacemi. Žádal také v únoru. Rozhodnutí obdržel ještě koncem dubna a jak úřad rozhodl v jeho případě? Přiznal bez sebemenších problémů 90% z částky iPhone XS Max, včetně doplňkových aplikací, tedy přiznal 90% z celkové částky, zahrnující iPhone plus aplikace. A já se ptám. Jak je možné, že jeden úřad postupuje tak a druhý jinak? Jak je možné, že 1 úřad řekne, ano, klient to potřebuje a téměř okamžitě žádost o příspěvek přizná a druhý úřad hledá co nejméně ekonomicky náročnou variantu? Proč potom píši odůvodnění, že potřebuji dražší variantu, když vám úřad práce stejně v rozhodnutí napíše, že vám stačí ta levnější? Nedalo mi to a napsal jsem dotaz na generální ředitelství úp a nyní čekám na rozhodnutí, se kterým vás seznámím, jakmile jej obdržím. Článek bude mít stejný titulek, jen podtitulek za pomlčkou bude mít jiný.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.